ΠΑΙΖΩ – ΜΑΘΑΙΝΩ – ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ!!!
Μπορεί η μάθηση να έρθει μέσα από το παιχνίδι;
ΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ!!!
Η εκπαίδευση μετατρέπεται σε μια διασκεδαστική δραστηριότητα που όλοι θέλουν να πάρουν μέρος! Η μάθηση κατακτάται ευκολότερα, ταχύτερα και ουσιαστικότερα γιατί συνδυάζεται με το παιχνίδι. Δύσκολες έννοιες από τις Φυσικές Επιστήμες, τα Μαθηματικά ή τη Μηχανική γίνονται το αντικείμενο του παιχνιδιού και δημιουργώντας τις ανακαλύπτουμε! Η επίλυση προβλημάτων αντιμετωπίζεται με ενθουσιασμό και η γνώση παράγεται από τους ίδιους τους μαθητές!!!